سامانه مدیریت هوشمند هر چیز
دنیای مدرن و فناوری ارتباطات و اطلاعات به ما نشان می دهد که در دنیای کسب و کار امروزی، کسی که بیشتر به داده و اطلاعات دسترسی دارد می تواند کنترل آینده را بدست آورد و داشتن اطلاعات …

دانلود

 


هوشمند سازی چیست ؟
امروزه ترکیب مهندسی الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر، موجب به وجود آمدن مهندسی جدیدی به نام مکاترونیک شده است که نتیجه صنعتی آن اتوماسیون، هوشمند سازی و نظایر آن می باشد. این تکنولوژی ….

دانلود

 پدافند غیرعامل و هوشمندسازی
در پی شکست آمریکا در جنگ ویتنام تحقیقاتی برای پیدا کردن علل شکست انجام شد، آقای جان واردن در کتابی تحت عنوان نبرد هوایی نظریه خود را مطرح نمود، در این نظریه ۵ حلقه از مراکز ثقل تعریف شده و ….

دانلود

 


معدن هوشمند

در معدنکاری هوشمند ارتباط سه عامل مهم است که به آن مثلث طلایی ماشین‌آلات اصلی معدن گفته می‌شود:

  • سیستم بارگیری
  • سیستم حفاری
  • سیستم باربری

که در راس آن سیستم بارگیری می باشد و در دو راس دیگر سیستم حفاری و سیستم باربری قرار دارد. ارتباط رئوس این مثلث باهم از لحاظ ظرفیت و حجم در طراحی معدن بسیار مهم است. که با هوشمند سازی…

دانلود

بانک هوشمند

در حال حاضر بانک خود را از حالت خدمات حضوری در بانک کاهش داده و خدماتی روی اینترنت و ATM ( خودپردازها ) و VTM ( نسل جدید خودپردازها که خدمات دیگر بانک مانند یک باجه صورت می گیرد) ارائه می دهد که در حال پیاده سازی بانکداری هوشمند می باشد. برخی از کلیدی‌ترین….

دانلود

ارزیاب هوشمند موتورخانه و ساختمان

انتخاب دستگاه ها با سایز مناسب یکی از مناسب ترین راهکارها در زمینه صرف جویی انرژی است. ولیکن باید دانست اگر این اجزاء با یکدیگر در یک عملیات مناسب نباشند باعث دور شدن از راندمان مناسب خواهد شد و به عنوان مثال، چیلرها….

دانلود

خانه / ساختمان هوشمند

بسیار پیش آمده است که خانه های دوست ، همکار و یا آشنایان دست خوش سرقت و یا طعمه حریق شده اند . و یا باغچه‌هایی که در ساختمان‌ها و ویلا ی شما به دلیل عدم آبیاری از بین می روند ، چراغها و لامپ هایی که از روی سهل‌انگاری روشن می مانند….

دانلود

تاسیسات و موتورخانه هوشمند

آمارها نشان می دهد بخش عمده ای از انرژی مصرفی جهت تامین بار سرمایش و گرمایش اماکن و ساختمان‌های بزرگ چون مراکز خرید و مجتمع های اداری و تجاری و مسکونی می گردکه  عمده مصرف این انرژی (حدود ۷۲% ) در موتورخانه های تاسیسات ساختمان ها جهت تامین بار حرارتی و برودتی می‌باشد و …

دانلود

مرکز تجاری و اداری هوشمند

امروزه ساختمان های تجاری و اداری فراتر از یک محل برای کسب و کار به حساب می روند. امکانات و تنوع خدمات در یک مجتمع تجاری به عنوان قابلیت های اصلی این ساختمان ها محسوب می شود. و به همین دلیل در هنگام تصمیم گیری برای امکانات این ساختمان ها، باید نگاه را از وضعیت کلاسیک فعلی به افق های دوردست تری برد. یکی از تکنولوژی ها و  امکانات مدرنی که برای مراکز تجاری و اداری بکار می رود، استفاده از مدیریت هوشمند در ساختمان های تجاری و اداری است …

دانلود

تولید آب از هوا!
زندگی در شرایط سخت چون مناطق خشکی و کویری مانند صحرا و بیابان‌ها با محیط عادی تفاوت دارد بخصوص کسانیکه بدلایل مختلفی مانند گردشگران، سربازان، جستجوگران، کاوشگران و … در این شرایط قرار می گیرند آب نقش حیاتی در زندگی ….

دانلود

پارکبان هوشمند کوچه
پارك خودرو در بيرون منازل مشكلاتي چون مزاحمت براي منزل اشخاص و ايجاد حقوق شهروندي پارك در كوچه ها و … ایجاد می کند مخصوصا کوچه هایی که منازل پارکینگ ندارند و یا پارکینگ به تعداد واحدهای آپارتمانی نمی باشد ….

 دانلود

تشخیص و تخمین هوشمند ریسک
در چند دهه اخیر تکنولوژی مدرن بر موقعیت و عملکرد بسیاری از جوامع، سازمانها و افراد اثرات قابل ملاحظه‌ای گذاشته و به موازات آن پیشرفت‌های شگرفی در این زمینه بوجود آمده كه …

دانلود

نقشه راهبردی شرکت چیست؟
در حالی که راهبرد به ما می گوید که یک سازمان قصد رفتن به کجا را دارد. نقشه راهبرد به وضوح این را مشخص می کند که چگونه سازمان به آنجا خواهد رفت . نقشه راهبرد را می توان به منزله یک نقشه گنج ….

دانلود

چک لیست ستاره ایی برای ارزیابی  حریق

با این چک لیست می توانید ایمنی ساختمان را در برابر حریق ارزیابیی کنید و برابر آن ساختمان دارای یک برچسب ستاره ایی گردد.

دانلود

بیمه IT

در چند دهه اخیر تکنولوژی مدرن اطلاعات(IT) بر موقعیت و عملکرد بسیاری از جوامع، سازمانها و افراد اثرات قابل ملاحظه‌ای گذاشته و به موازات آن پیشرفتهای شگرفی در این زمینه بوجود آمده كه…..

دانلود

الگوی طرح کسب و کار

یک طرح تجاری، نوشته‌ای توصیفی و جامع در مورد کسب و کار یک موسسه، گروه یا فرد کارآفرین است.این طرح حاوی بررسی‌های دقیقی در خصوص تولیدات یا خدمات یک شرکت، بازار و مشتریان، رقبا، منابع انسانی، منابع تامین….

دانلود

راهنمای طرح کسب وکار

حاوی بررسی‌های دقیقی در خصوص تولیدات یا خدمات یک شرکت، بازار و مشتریان، رقبا، منابع انسانی، منابع تامین مالی، تکنولوژی و ابعاد فنی محصول یا خدمات و … است. یکی از مهم‌ترین کارکردهای…..

دانلود

روشهای تبلیغات

برابر بررسی های بعمل آمده نشان داده شده است که مصرف کنندگان ایرانى با اینکه فناوری نوین و تجهیزات پیشرفته تبلیغاتی وجود دارد ولیکن  بیشترین تاثیر تبلیغاتى را در حوزه خرید کالا و خدمات به روش تبلیغات سنتی می گیرند بطوریکه ….

دانلود

واحد استراتژیک کسب و کار

در تعریفی ساده کسب و کار به هر تشکیلات حقیقی و حقوقی گفته می شود که با هدف کسب درآمد و حتی سود راه اندازی می شود که به عنوان معادل عبارت انگلیسی Business Plan انتخاب شده است. این عبارت به…

دانلود